Çifte Kavruk Helva

Geleneksel Türk mutfağının, bilhassa da kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmezlerinden biri olan tahin helva Osmanlı döneminden beri Türk halkının en sevdiği tatlıların başında geliyor. İnsana gün içinde ihtiyacı olan enerjiyi sağlamasının yanında, doyurucu ve lezzetli olması da cabası... Özellikle ekmeğin arasına konulup tost makinesinde ısıtıldıktan sonra, tercihe bağlı olarak üzerine biraz limon sıkıldığında muhteşem bir lezzete dönüşen bu efsanevi Türk tatlısı, şimdi çok daha özel bir yöntemle hazırlanarak Türkiye'de bir ilke imza atıyor.

Tahin helva denilince akla gelen sade, kakaolu ve Antep fıstıklı klasik tatlara bir yenisini daha ekledik: ÇifteKavruk helva. Bu tadı, susamı ve fındığı farklı bir şekilde kavurarak elde ettik ve tahin helva sevenlerin parmaklarını ısırtacak bu lezzetle Türkiye'de tek olmaz özelliğini taşıyoruz. Patentini de aldığımız bu muhteşem lezzeti ister taptaze ekmeğin arasında, ister kahvenin yanında, isterseniz de iki dilimin arasına süreceğiniz kaymakla tüketin sonuç her zaman aynı olacak: Tahin helvanın haz veren lezzetini yeniden keşfedeceksiniz.

 

Çifte Kavruk Helva

 

Lezzeti ikiye katlamayı sevenler için çifte kavrulmuş tat: Selinay ÇifteKavruk helva. Helva seven biri olarak bu muhteşem lezzeti hala denemediyseniz, çok şey kaçırdınız demektir.